46,972 · Malaysia, Brunei
Bahasa Melayu
AfrikaansAzərbaycancaBahasa IndonesiaBahasa MelayuCatalàČeštinaDanskDeutschEestiEnglishEspañolFilipinoFrançaisGaeilgeHrvatskiÍslenskaItalianoKiswahiliLatviešuLietuviųMagyarMaltiNederlandsNorskOʻzbekchaPolskiPortuguês (Brasil)Português (Portugal)RomânăShqipSlovenčinaSlovenščinaSrpskiSuomiSvenskaTiếng ViệtTürkçeΕλληνικάБеларускаяБългарскиКыргызчаҚазақшаМакедонскиМонголРусскийУкраїнськаქართულიՀայերենעבריתاردوالعربيةفارسیनेपालीहिन्दीবাংলাதமிழ்සිංහලไทยລາວမြန်မာខ្មែរ한국어日本語简体中文繁體中文
Cari sekolah memandu
Direktori / Malaysia / Selangor / Kampung Baru Balakong

Kampung Baru Balakong

Bilangan perniagaan: 122 · Jenis perniagaan: 10 · Bahagian negeri: 0.9%

41Bengkel kereta
35Pengedar & bilik pameran kereta
20Kedai alat ganti kereta
5Kedai & bengkel motosikal

Lokasi

Setiap titik ialah satu perniagaan; sekolah memandu ditonjolkan.

Bengkel kereta 41

Aan Auto GarageKA1-G Jalan Setia Balakong 2/2, Taman Setia Balakong43300
Angah X Machineselayang68100
Apengg Impian Auto Services24, Persiaran Impian43300
Aterek AUTO Service7 Jalan Taming P/143300
Banana Garage15 Jalan One Industrial Park 343300
Buffalo Star Automotive Sdn Bhd
C and H Auto Garage20 Jalan Taming 6 Taming Jaya Industrial Park Balakong43300
DWR Garage11 Jalan Taming Jaya43300
East Trading CompanyNo.19, Jalan Taming 543300
Ed Wide Auto PartsNo. 21, Persiaran Impian43300
Eoss Auto Services Sdn Bhd9, Jalan Taming P/143300
Evolve Atelier Services (Peugeot, Citroen, DS & European car specialist)32, Jalan 6/243300

Senarai penuh: Bengkel kereta – Kampung Baru Balakong (41)

Pengedar & bilik pameran kereta 35

65 Auto Car Holdings Sdn Bhd1-16B Amerin Mall, Persiaran Impian Indah, Taman Impian Indah43300
Adams Digital Sdn.Bhd.58, Jalan Balakong Jaya 643300
ED WIDE success autoD-100-G, Jalan PDR15, Pusat Perniagaan Desa Ria 2, 43300 Seri Kembangan Selangor.43300
Foton Balakong by SV Commercial Vehicles2 Jalan 1/143300
GWM Balakong by SV Auto Selection Sdn BhdLot 1917-A, Jalan Kpb 743300
Hap Seng Star Balakong Autohaus1, Jalan Balakong Jaya 24b, Taman Balakong Jaya43300
Isuzu D-Max BalakongBalakong, 12G, Jalan Simfoni 143300
Js one auto car service centre14, Jalan Taming 5, Taman Taming Jaya43300
KIA Malaysia33, Jalan Simfoni 1, Balakong43300
Lam Koong Sum Car ServiceLot 11536,Jalan Cengal 443300
Mazda Balakong31G & 32G, Jalan Simfoni 1 Balakong43300
Mercedes Benz · Mercedes-BenzNo1 Jalan Balakong43300

Senarai penuh: Pengedar & bilik pameran kereta – Kampung Baru Balakong (35)

Kedai alat ganti kereta 20

5StarAlternator93 Jalan Taming 843300
AJ KentNo 2 , lot 2080 , jalan pdr1, batu 13, Kg43300
AT Auto Shoppe5, Jalan 1/143300
Ace Performance Transmission partsLV1-17 SILK SKY JALAN KB 2/15,KAMPUNG BARU BALAKONG43200
Armor Expert 4x414, Jalan Taming 543300
DPC Autowerkz EnterpriseKawasan industri, 32, Jalan Taming 643300
F Tuned Racing Suspension7 Jalan Perindustrian Balakong43300
GBS Auto1877A, Jalan Kpb 943300
Goodcity auto accessories3 Jalan Perusahaan 143300
KII RacingLineNo. 32A, Jalan 2/2 Taman Industri Selesa Jaya Balakong43300
Lynn Auto Parts Sdn BhdNo 8, Jalan 1/143300
M33 Car Code Auto Part2, Jalan 2/243300

Senarai penuh: Kedai alat ganti kereta – Kampung Baru Balakong (20)

Kedai & bengkel motosikal 5

Balakong (Taming Jaya)
Darma Motor5&6 JALAN IMPIAN, TAMAN IMPIAN EHSAN SERI KEMBANGAN43300
Impian Ehsan Motor15, Persiaran Impian43300
YH Brothers Motorbike20, Persiaran Impian43300
Yh brothers balakong 20Taman impian ehsan43300

Senarai penuh: Kedai & bengkel motosikal – Kampung Baru Balakong (5)

Cuci kereta 5

Car Wash Taman Industri Selesa Jaya
G Guard PPF and Coating Balakong30 Jalan Harmoni 143300
Global Window Films Malaysia5 Jalan Perusahaan 343300
JU Success Auto Spa18, Persiaran Impian43300
Otter International Sdn Bhd1 Jalan 1/743300

Senarai penuh: Cuci kereta – Kampung Baru Balakong (5)

Kedai tayar 5

Continental VS Vision Auto Service · Continental Tires APACD1-G, JALAN IMPIAN INDAH 2 TAMAN IMPIAN INDAH, BALAKONG43200
Joyroad Tyre MalaysiaLot.1874A,Jalan KPB 5,Kawasan Perindustrian Kampung Baru Balakong43300
Man Loong Tyre ServiceNo.27, Jalan 7/3, Taman Industri Selesa Jaya43300
Piau Joon Tyre Three13-G, Jalan Harmoni Indah 143300
Racing-Z Tyre · Racing-Z Car Point2, Jalan PDR 543300

Senarai penuh: Kedai tayar – Kampung Baru Balakong (5)

Stesen minyak 4

Abadi Oil and Gas ServicesLot 101, Jalan Taming 643300
Petronas · PETRONASPT 1284243300
Petronas Tmn Putera Budiman · Petronas Jasin BestariLot PT 41658, HS 53482, Taman Putera Budiman43300
ShellLot 19086, Jalan Taming Jaya43300

Senarai penuh: Stesen minyak – Kampung Baru Balakong (4)

Aksesori & ubah suai 3

Aie Auto Tint BalakongE11-G, Block E, Jalan Impian Indah 243300
Raytech Balakong · Raytech Films Malaysia21-G, Jalan Simfoni 1 Balakong43300
SHINE Window Film - HQ9, Jalan One Industrial Park 143300

Senarai penuh: Aksesori & ubah suai – Kampung Baru Balakong (3)

Kereta sewa 3

Excellent Wave Car Rentalno 13 block b, 2, Jalan Harmoni Indah 143300
ImanExpert Car Rental25, Jalan Setia 2 Taman Setia 2 Balakong Seri Kembangan43300
KLezcar - Kereta Sewa BalakongLOT 34, KM21, JALAN BALAKONG 2, KG KENANGAN INDAH, 43300 SERI KEMBANGAN, SELANGOR43300

Senarai penuh: Kereta sewa – Kampung Baru Balakong (3)

Cermin kereta 1

RhineproBalakong15-G Jalan Simfoni 1,Menara Simfoni Balakong 43300 Seri Kembangan Selangor

Bahagian negara

JenisKampung Baru BalakongSelangor%Malaysia
Bengkel kereta414,8780.814,530
Pengedar & bilik pameran kereta352,6381.38,962
Kedai alat ganti kereta201,6961.25,114
Kedai & bengkel motosikal51,1380.43,815
Cuci kereta51,2310.44,418
Kedai tayar56430.82,252
Stesen minyak49890.44,602
Aksesori & ubah suai33620.81,093
Kereta sewa31801.7682
Cermin kereta1921.1253

% = Kampung Baru Balakong / Selangor

BandarNegeriPerniagaankm
CherasKuala Lumpur393.3
CherasSelangor4083.6
Cheras (Kuala Lumpur)Selangor74.7
Seri KembanganKuala Lumpur995.0
Cheras (Kuala Lumpur)Kuala Lumpur1185.6
Sungai BesiKuala Lumpur35.7
KajangSelangor6126.4
Bandar Baru BangiSelangor3777.2

Overture Maps Places (2026-10-21.0) · CDLA Permissive 2.0 / Apache 2.0 / CC0