50 nejčastěji registrovaných modelů
| # | Model | Nová auta | oproti 2018 |
|---|---|---|---|
| 1 | Škoda Octavia | 21 289 | −16,7 % |
| 2 | Škoda Fabia | 20 337 | −2,2 % |
| 3 | Škoda Karoq | 9 892 | +50,2 % |
| 4 | Škoda Rapid | 8 798 | −38,4 % |
| 5 | Hyundai i30 | 7 419 | +0,3 % |
| 6 | Škoda Kodiaq | 7 260 | +16,8 % |
| 7 | Škoda Scala | 6 938 | nový |
| 8 | Dacia Duster | 5 913 | +40,0 % |
| 9 | Škoda Superb | 5 904 | −11,7 % |
| 10 | Kia cee’d | 4 276 | +5,7 % |
| 11 | Volkswagen Golf | 4 068 | −24,1 % |
| 12 | Hyundai Tucson | 3 982 | +21,1 % |
| 13 | Volkswagen Tiguan | 3 958 | −1,7 % |
| 14 | Hyundai ix20 | 3 894 | −4,3 % |
| 15 | Dacia Dokker | 3 457 | +6,3 % |
| 16 | Peugeot 2008 | 3 061 | −3,7 % |
| 17 | Renault Clio | 3 036 | −7,7 % |
| 18 | Renault Captur | 2 848 | +43,8 % |
| 19 | SEAT León | 2 818 | +31,3 % |
| 20 | Škoda Citigo | 2 726 | −1,5 % |
| 21 | Dacia Sandero | 2 584 | −7,0 % |
| 22 | Citroen Berlingo | 2 474 | nový |
| 23 | Toyota Corolla | 2 430 | +56,1 % |
| 24 | Volkswagen Passat | 2 190 | −24,9 % |
| 25 | Renault Mégane | 2 145 | +36,0 % |
| 26 | Ford Kuga | 1 904 | +4,4 % |
| 27 | Suzuki Vitara | 1 884 | +1,1 % |
| 28 | Toyota Yaris | 1 863 | −14,7 % |
| 29 | Ford Focus | 1 761 | −47,6 % |
| 30 | Škoda Kamiq | 1 746 | nový |
| 31 | Volkswagen Caddy | 1 730 | −0,8 % |
| 32 | Kia Sportage | 1 711 | +5,6 % |
| 33 | Volkswagen Touran | 1 679 | −13,1 % |
| 34 | Peugeot Rifter | 1 654 | nový |
| 35 | Peugeot 3008 | 1 651 | +20,0 % |
| 36 | Dacia Logan | 1 639 | −20,4 % |
| 37 | Hyundai i20 | 1 516 | −22,0 % |
| 38 | Toyota RAV4 | 1 450 | +58,0 % |
| 39 | Volkswagen Polo | 1 405 | −25,7 % |
| 40 | Toyota Auris | 1 404 | −16,4 % |
| 41 | Volkswagen T-Roc | 1 361 | +23,8 % |
| 42 | Peugeot 208 | 1 347 | +13,5 % |
| 43 | Citroen C3 | 1 316 | nový |
| 44 | Kia Rio | 1 248 | +56,0 % |
| 45 | Opel Crossland | 1 244 | +32,2 % |
| 46 | SEAT Arona | 1 215 | +138,2 % |
| 47 | Volkswagen Kombi | 1 196 | +6,7 % |
| 48 | Dacia Lodgy | 1 188 | +38,3 % |
| 49 | Peugeot 5008 | 1 180 | +3,5 % |
| 50 | Nissan Qashqai | 1 172 | −44,0 % |
Modely jsou seskupeny stejně jako jinde na našem webu: verze nahlášené agentuře EEA (C 220 d, 320d) se počítají k příslušné modelové řadě.
Značky
| Značka | Nová auta | Podíl |
|---|---|---|
| Škoda | 84 890 | 34,6 % |
| Volkswagen | 20 639 | 8,4 % |
| Hyundai | 19 206 | 7,8 % |
| Dacia | 14 781 | 6,0 % |
| Peugeot | 11 202 | 4,6 % |
| Renault | 10 093 | 4,1 % |
| Toyota | 9 807 | 4,0 % |
| Kia | 9 589 | 3,9 % |
| Ford | 9 007 | 3,7 % |
| Mercedes-Benz | 7 151 | 2,9 % |
| SEAT | 6 621 | 2,7 % |
| Citroen | 6 504 | 2,7 % |
| BMW | 5 173 | 2,1 % |
| Opel | 4 650 | 1,9 % |
| Suzuki | 4 289 | 1,8 % |
| Mazda | 4 053 | 1,7 % |
| Audi | 2 537 | 1,0 % |
| Volvo | 2 294 | 0,9 % |
| Mitsubishi | 2 226 | 0,9 % |
| Honda | 2 061 | 0,8 % |
Palivo
| Palivo | 2019 | 2018 |
|---|---|---|
| Benzin | 70,6 % 173 030 | 67,8 % |
| Nafta | 28,0 % 68 603 | 30,8 % |
| Hybridy | 0,2 % 512 | 0,1 % |
| Elektřina | 0,3 % 660 | 0,2 % |
| LPG, CNG a ostatní | 0,9 % 2 189 | 1,0 % |
Hybridy: benzinový nebo naftový motor s elektromotorem, s možností nabíjení i bez ní. Podíly z aut se známým druhem paliva.
Evropská agentura pro životní prostředí (EEA), emise CO₂ nových osobních automobilů – zahrnuje každé nově registrované auto · další užití povoleno s uvedením zdroje