50 nejčastěji registrovaných modelů
| # | Model | Nová auta | Podíl | oproti 2009 | Pořadí 2009 |
|---|
| 1 | Škoda Octavia | 25 817 | 15,7 % | — | — |
| 2 | Škoda Fabia | 15 588 | 9,5 % | — | — |
| 3 | Škoda Superb | 4 476 | 2,7 % | — | — |
| 4 | Hyundai i30 | 4 309 | 2,6 % | — | — |
| 5 | Škoda Yeti | 4 264 | 2,6 % | — | — |
| 6 | Kia cee’d | 4 228 | 2,6 % | — | — |
| 7 | Renault Mégane | 4 083 | 2,5 % | — | — |
| 8 | Volkswagen Golf | 3 844 | 2,3 % | — | — |
| 9 | Ford Focus | 3 596 | 2,2 % | — | — |
| 10 | Ford Fusion | 3 530 | 2,1 % | — | — |
| 11 | Ford Fiesta | 3 372 | 2,0 % | — | — |
| 12 | Volkswagen Polo | 2 326 | 1,4 % | — | — |
| 13 | Škoda Roomster | 2 318 | 1,4 % | — | — |
| 14 | Volkswagen Passat | 2 220 | 1,3 % | — | — |
| 15 | Renault Thalia | 2 119 | 1,3 % | — | — |
| 16 | Peugeot 207 | 1 982 | 1,2 % | — | — |
| 17 | Citroen Berlingo | 1 853 | 1,1 % | — | — |
| 18 | Renault Clio | 1 810 | 1,1 % | — | — |
| 19 | Toyota Yaris | 1 801 | 1,1 % | — | — |
| 20 | Peugeot 308 | 1 719 | 1,0 % | — | — |
| 21 | SEAT Ibiza | 1 674 | 1,0 % | — | — |
| 22 | Hyundai i20 | 1 617 | 1,0 % | — | — |
| 23 | Fiat Panda | 1 531 | 0,9 % | — | — |
| 24 | Volkswagen Tiguan | 1 522 | 0,9 % | — | — |
| 25 | Dacia Logan | 1 445 | 0,9 % | — | — |
| 26 | Ford Mondeo | 1 418 | 0,9 % | — | — |
| 27 | Renault Fluence | 1 384 | 0,8 % | — | — |
| 28 | Opel Astra | 1 301 | 0,8 % | — | — |
| 29 | Suzuki SX4 | 1 295 | 0,8 % | — | — |
| 30 | Chevrolet Aveo | 1 245 | 0,8 % | — | — |
| 31 | Toyota Auris | 1 244 | 0,8 % | — | — |
| 32 | Hyundai ix35 | 1 197 | 0,7 % | — | — |
| 33 | Fiat Punto | 1 187 | 0,7 % | — | — |
| 34 | Citroen C3 | 1 158 | 0,7 % | — | — |
| 35 | Dacia Sandero | 1 125 | 0,7 % | — | — |
| 36 | Kia Venga | 1 089 | 0,7 % | — | — |
| 37 | Hyundai i10 | 976 | 0,6 % | — | — |
| 38 | Chevrolet Spark | 851 | 0,5 % | — | — |
| 39 | Honda CR-V | 795 | 0,5 % | — | — |
| 40 | Volkswagen Caddy | 790 | 0,5 % | — | — |
| 41 | Citroen C4 | 769 | 0,5 % | — | — |
| 42 | Volkswagen Transporter | 752 | 0,5 % | — | — |
| 43 | Citroen C4 Picasso | 747 | 0,5 % | — | — |
| 44 | Kia Sportage | 747 | 0,5 % | — | — |
| 45 | Opel Corsa | 739 | 0,4 % | — | — |
| 46 | Renault Kangoo | 731 | 0,4 % | — | — |
| 47 | Nissan Qashqai | 723 | 0,4 % | — | — |
| 48 | Hyundai Accent | 713 | 0,4 % | — | — |
| 49 | Peugeot Partner | 691 | 0,4 % | — | — |
| 50 | Honda Civic | 662 | 0,4 % | — | — |
Modely jsou seskupeny stejně jako jinde na našem webu: verze nahlášené agentuře EEA (C 220 d, 320d) se počítají k příslušné modelové řadě.
Značky
| Značka | Nová auta | Podíl | oproti 2009 |
|---|
| Škoda | 52 463 | 31,9 % | — |
| Ford | 13 962 | 8,5 % | — |
| Volkswagen | 12 745 | 7,7 % | — |
| Renault | 11 800 | 7,2 % | — |
| Hyundai | 9 990 | 6,1 % | — |
| Kia | 7 950 | 4,8 % | — |
| Peugeot | 6 923 | 4,2 % | — |
| Citroen | 6 349 | 3,9 % | — |
| Toyota | 4 720 | 2,9 % | — |
| Fiat | 4 187 | 2,5 % | — |
| Opel | 3 432 | 2,1 % | — |
| Dacia | 3 093 | 1,9 % | — |
| Audi | 3 005 | 1,8 % | — |
| Chevrolet | 2 868 | 1,7 % | — |
| BMW | 2 770 | 1,7 % | — |
| SEAT | 2 739 | 1,7 % | — |
| Suzuki | 2 644 | 1,6 % | — |
| Mercedes-Benz | 2 643 | 1,6 % | — |
| Honda | 1 877 | 1,1 % | — |
| Nissan | 1 813 | 1,1 % | — |
Palivo
| Palivo | 2010 |
|---|
| Benzin | 58,8 % 96 826 |
| Nafta | 41,0 % 67 535 |
| Elektřina | 0,0 % 6 |
| LPG, CNG a ostatní | 0,2 % 251 |
Hybridy: benzinový nebo naftový motor s elektromotorem, s možností nabíjení i bez ní. Podíly z aut se známým druhem paliva.
Evropská agentura pro životní prostředí (EEA), emise CO₂ nových osobních automobilů – zahrnuje každé nově registrované auto · další užití povoleno s uvedením zdroje